Bez kategorii

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają wszystkie dzieci. W naszym ośrodku obchodziliśmy go kilka dni temu, był to dzień wyjątkowy, pełen uśmiechów, radości i niespodzianek. Tego dnia nie zabrakło zabaw muzycznych, pysznych lodów i waty cukrowej. Dziś w Dniu Dziecka życzymy Naszym przedszkolakom przede wszystkim dużo zdrowia, siły i energii! Niech każdy dzień będzie dla Was pełen pozytywnej energii, a otaczający Was ludzie darzą Was miłością, troską i wsparciem. Rośnijcie zdrowo i szczęśliwie, odkrywajcie świat i spełniajcie swoje marzenia! Sto lat w Dniu Dziecka! Poniżej przedstawiam…

CZYTAJ WIĘCEJ
Bez kategorii

Śniadanie Wielkanocne

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze  święto chrześcijaństwa mające bogatą tradycję i liczne religijne obrzędy. Jednym z nich jest uroczyste śniadanie, które poprzedza składanie sobie  życzeń i dzielenie się jajkiem. W naszym przedszkolu dzieci z grupy Tygryski wraz z klasą IVd, V ZET również zasiadły do uroczystego śniadania. Na świątecznym stole nie mogło zabraknąć tradycyjnych pokarmów i symboli wielkanocnych. Spotkanie przy wspólnym stole odbyło się w miłej atmosferze i sprawiło dzieciom wiele radości.

CZYTAJ WIĘCEJ
Bez kategorii

Wigilia w przedszkolu

Wigilia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który czekamy z niecierpliwością i przeżywamy go uroczyście. W naszym przedszkolu dzieci co roku poznają tradycje i zwyczaje świąteczne oraz chętnie uczestniczą w bożonarodzeniowych przygotowaniach. W tym roku świętowaliśmy wspólną wigilię z klasą I, III ZET i IIIa ZET. Kultywowanie takich zwyczajów jest dla dzieci szczególnie ważne. Takie uroczyste momenty nie tylko utrwalają wiedzę dzieci na temat zwyczajów świątecznych, ale także wzmacniają serdeczne relacje między nimi.

CZYTAJ WIĘCEJ
Bez kategorii

Dekorowanie pierników

Przedświąteczny czas każdemu kojarzy się z pieczeniem i dekorowaniem pierniczków. Również w naszym przedszkolu nie mogło tego zabraknąć. W tym tygodniu  nasze przedszkolaki razem z klasą 3a ZET i Panią Kariną zebrały się aby udekorować świąteczne pierniczki.  Na stołach pojawił się lukier, kolorowa posypka i dekoracyjne pisaki cukrowe. Każdy pierniczek wyglądał inaczej, był wyjątkowy i niepowtarzalny. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne. Po udekorowaniu, każde z dzieci miało okazję skosztować swojego dzieła.

CZYTAJ WIĘCEJ
Bez kategorii

Światowy Dzień Pluszowego Misia

      Święto Pluszowego Misia to fajna okazja, aby powrócić do wspomnień z dzieciństwa i opowiedzieć o swoim ulubionym pluszowym przyjacielu. Data ta, czyli 25 listopada, nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. W naszym przedszkolu obchodziliśmy to święto 27 listopada. W tym dniu odbyły się warsztaty pod nazwą „Pluszowy miś moim przyjacielem” na które zaprosiliśmy klasę IV d, V ZET. Tego dnia na dzieci czekało wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały historię ich święta i bawiły się…

CZYTAJ WIĘCEJ
Bez kategorii

Przedszkolaki pamiętają

Nasze przedszkole również przyłączyło się do akcji zorganizowanej przez Ministra Edukacji i Nauki SzkołaPamięta. Przedszkolaki wraz z panią Anią przygotowały gazetkę poświęconą patronce naszego Ośrodka Marii Konopnickiej, a także księdzu Janowi Dzierżonowi wybitnemu pszczelarzowi naszego regionu „ojcu współczesnego pszczelarstwa”. Dziś w Dzień Zaduszny przedszkolaki, a także uczeń klasy I ZET pod opieką p. Ani i p. Małgosi udały się pod pomnik ks. Jana Dzierżona i zapaliły znicz, aby uczcić pamięć prekursora współczesnego pszczelarstwa. Była to bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie dzieciom w pamięci.

CZYTAJ WIĘCEJ
Bez kategorii

Owoce i warzywa

W minionym tygodniu w naszym przedszkolu królowały owoce i warzywa. Dzieci wielozmysłowo poznawały cechy owoców i warzyw. Przedszkolaki z wielką radością zdobywały praktyczną i teoretyczną wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Dzieci z pomocą nauczyciela nazywały wybrane owoce i warzywa, określały ich kształt, kolor oraz smak. Zwieńczeniem tych zajęć, były warsztaty kulinarne „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki” na których nasze przedszkolaki razem z klasą IV d, V ZET przygotowały pyszną sałatkę owocową, a także zdrowe warzywno-owocowe smoothie. Była to doskonała okazja do rozwijania sprawności manualnej, a także kształtowania umiejętności bezpiecznego posługiwania…

CZYTAJ WIĘCEJ
Bez kategorii

Wielkanocne warsztaty AAC

31 marca w naszym przedszkolu odbyły się wielkanocne warsztaty z elementami AAC pt.: „Wielkanocne pisanki”. Uczniowie klasy VII c -VIII ZET wraz z przedszkolakami wykonali ozdoby wielkanocne, poznali tradycje i zwyczaje związane ze świętami. Na zajęciach wykorzystano symbole PSC, zdjęcia i przedmioty rzeczywiste. Podczas zajęć uczniowie korzystali z tableta z oprogramowaniem Mówik zakupionym w ramach programu Aktywna Tablica.

CZYTAJ WIĘCEJ
Skip to content