Bez kategorii

Wielkanocne warsztaty AAC

31 marca w naszym przedszkolu odbyły się wielkanocne warsztaty z elementami AAC pt.: „Wielkanocne pisanki”. Uczniowie klasy VII c -VIII ZET wraz z przedszkolakami wykonali ozdoby wielkanocne, poznali tradycje i zwyczaje związane ze świętami. Na zajęciach wykorzystano symbole PSC, zdjęcia i przedmioty rzeczywiste. Podczas zajęć uczniowie korzystali z tableta z oprogramowaniem Mówik zakupionym w ramach programu Aktywna Tablica.

CZYTAJ WIĘCEJ
Bez kategorii

Nadeszła pani wiosna…

Warsztaty „Wiosna przyszła do przedszkola- od nasionka do roślinki”. 27 marca w naszym przedszkolu dzieci z grupy Tygryski wraz z klasą IV ZET stworzyły kącik przyrodniczy, w którym zasadziły cebulę dymkę oraz świąteczny owies. Podczas tych zajęć uczestnicy dowiedzieli się jakie są niezbędne warunki do rozwoju roślin i jak należy o nie dbać. Zajęcia te przyniosły dużo radości i satysfakcji z wykonanej pracy.

CZYTAJ WIĘCEJ
Bez kategorii

AAC-owe Koło Fortuny

Nadchodzący magiczny czas świąt to poznawanie nowych smaków, zapachów i dźwięków związanych ze Świętami Bożego Narodzenia za pomocą alternatywnych środków komunikacji. W naszym ośrodku zawitało koło fortuny, którym każdy mógł zakręcić i wylosować zadanie dla siebie. A pani Mikołajka i Elf zadbały o to, aby każdy uczestnik mógł wziąć udział w tej zabawie. i wylosować bardzo ciekawe zadanie dla siebie. Na końcu wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę wspomagając się gestami Makaton.

CZYTAJ WIĘCEJ
Skip to content