Bez kategorii

Światowy Dzień Pluszowego Misia

      Święto Pluszowego Misia to fajna okazja, aby powrócić do wspomnień z dzieciństwa i opowiedzieć o swoim ulubionym pluszowym przyjacielu. Data ta, czyli 25 listopada, nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. W naszym przedszkolu obchodziliśmy to święto 27 listopada. W tym dniu odbyły się warsztaty pod nazwą „Pluszowy miś moim przyjacielem” na które zaprosiliśmy klasę IV d, V ZET. Tego dnia na dzieci czekało wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały historię ich święta i bawiły się…

CZYTAJ WIĘCEJ
Bez kategorii

Przedszkolaki pamiętają

Nasze przedszkole również przyłączyło się do akcji zorganizowanej przez Ministra Edukacji i Nauki SzkołaPamięta. Przedszkolaki wraz z panią Anią przygotowały gazetkę poświęconą patronce naszego Ośrodka Marii Konopnickiej, a także księdzu Janowi Dzierżonowi wybitnemu pszczelarzowi naszego regionu „ojcu współczesnego pszczelarstwa”. Dziś w Dzień Zaduszny przedszkolaki, a także uczeń klasy I ZET pod opieką p. Ani i p. Małgosi udały się pod pomnik ks. Jana Dzierżona i zapaliły znicz, aby uczcić pamięć prekursora współczesnego pszczelarstwa. Była to bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie dzieciom w pamięci.

CZYTAJ WIĘCEJ
Bez kategorii

Owoce i warzywa

W minionym tygodniu w naszym przedszkolu królowały owoce i warzywa. Dzieci wielozmysłowo poznawały cechy owoców i warzyw. Przedszkolaki z wielką radością zdobywały praktyczną i teoretyczną wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Dzieci z pomocą nauczyciela nazywały wybrane owoce i warzywa, określały ich kształt, kolor oraz smak. Zwieńczeniem tych zajęć, były warsztaty kulinarne „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki” na których nasze przedszkolaki razem z klasą IV d, V ZET przygotowały pyszną sałatkę owocową, a także zdrowe warzywno-owocowe smoothie. Była to doskonała okazja do rozwijania sprawności manualnej, a także kształtowania umiejętności bezpiecznego posługiwania…

CZYTAJ WIĘCEJ
Bez kategorii

Wielkanocne warsztaty AAC

31 marca w naszym przedszkolu odbyły się wielkanocne warsztaty z elementami AAC pt.: „Wielkanocne pisanki”. Uczniowie klasy VII c -VIII ZET wraz z przedszkolakami wykonali ozdoby wielkanocne, poznali tradycje i zwyczaje związane ze świętami. Na zajęciach wykorzystano symbole PSC, zdjęcia i przedmioty rzeczywiste. Podczas zajęć uczniowie korzystali z tableta z oprogramowaniem Mówik zakupionym w ramach programu Aktywna Tablica.

CZYTAJ WIĘCEJ
Bez kategorii

Nadeszła pani wiosna…

Warsztaty „Wiosna przyszła do przedszkola- od nasionka do roślinki”. 27 marca w naszym przedszkolu dzieci z grupy Tygryski wraz z klasą IV ZET stworzyły kącik przyrodniczy, w którym zasadziły cebulę dymkę oraz świąteczny owies. Podczas tych zajęć uczestnicy dowiedzieli się jakie są niezbędne warunki do rozwoju roślin i jak należy o nie dbać. Zajęcia te przyniosły dużo radości i satysfakcji z wykonanej pracy.

CZYTAJ WIĘCEJ
Bez kategorii

AAC-owe Koło Fortuny

Nadchodzący magiczny czas świąt to poznawanie nowych smaków, zapachów i dźwięków związanych ze Świętami Bożego Narodzenia za pomocą alternatywnych środków komunikacji. W naszym ośrodku zawitało koło fortuny, którym każdy mógł zakręcić i wylosować zadanie dla siebie. A pani Mikołajka i Elf zadbały o to, aby każdy uczestnik mógł wziąć udział w tej zabawie. i wylosować bardzo ciekawe zadanie dla siebie. Na końcu wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę wspomagając się gestami Makaton.

CZYTAJ WIĘCEJ
Skip to content