Bez kategorii

Owoce i warzywa

W minionym tygodniu w naszym przedszkolu królowały owoce i warzywa. Dzieci wielozmysłowo poznawały cechy owoców i warzyw. Przedszkolaki z wielką radością zdobywały praktyczną i teoretyczną wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Dzieci z pomocą nauczyciela nazywały wybrane owoce i warzywa, określały ich kształt, kolor oraz smak. Zwieńczeniem tych zajęć, były warsztaty kulinarne „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki” na których nasze przedszkolaki razem z klasą IV d, V ZET przygotowały pyszną sałatkę owocową, a także zdrowe warzywno-owocowe smoothie. Była to doskonała okazja do rozwijania sprawności manualnej, a także kształtowania umiejętności bezpiecznego posługiwania się prostymi narzędziami. Ponadto wspólne wykonanie sałatki i smoothie przez przedszkolaki i starsze dzieci było świetną integracją.