Bezpieczne wakacje 🌞
Słonecznych i spokojnych wakacji! Do zobaczenia 23 sierpnia, Pozdrawiają Pani Karina i Pani Małgosia 🙂
CZYTAJ WIĘCEJSłonecznych i spokojnych wakacji! Do zobaczenia 23 sierpnia, Pozdrawiają Pani Karina i Pani Małgosia 🙂
CZYTAJ WIĘCEJPropozycje ćwiczeń opracowała: -M.Brylska 1. Zabawy paluszkowe – rodzicu pobaw się wspólnie ze swoim dzieckiem: „Idzie rak nieborak ja uszczypnie będzie znak, Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek”. „Sroczka kaszkę warzyła, Dzieci swoje karmiła. Temu dała na łyżeczce, Temu dała na miseczce, Temu dała na spodeczku, A dla tego nic nie miała, Frrr… po więcej poleciała”. „Ten paluszek to jest dziadziuś, (kciuk) a ten obok to babunia, (wskazujący) Ten paluszek to jest tatuś, (środkowy) a ten obok to mamunia. (serdeczny) A ten to dziecinka mała ……(tu pada imię dziecka – mały palec)…
CZYTAJ WIĘCEJMasaż Shantala – twarz Zabawy paluszkowe do piosenek. Kosi kosi łapci Mam chusteczkę haftowaną Stymulacja narządów mowy – zmysł smaku. Proszę przygotować dwa smaki kwaśny (może to być np. sok z cytryny) i słodki ( np. miód). Dajemy dziecku odrobinę na język na przemian, w małych odstępach czasowych, aby dziecko miało możliwość posmakowania. Podając mówimy dziecku jaki to smak i co to jest. Z pozdrowieniami Renata Wydera
CZYTAJ WIĘCEJW tym tygodniu czeka na nas zabawa karnawałowa! Przygotujmy się do niej i zatańczmy do piosenki pt. „ Taniec motyli”Zamieńcie się w motyle i delikatnie na paluszkach zacznijcie tańczyć w rytm melodii. Następnie na paluszkach rozkładajcie szeroko skrzydełka i powoli wykonujcie ruchy. Usiądźcie na chwilkę na kwiatku, odpocznijcie po czym wzbijcie się wysoko. Teraz coś co doskonale znacie, więc do dzieła 🙂 Pewnie szykujecie już ciekawe przebrania na BAL, obyśmy tylko Was rozpoznały 🤣 Już nie możemy się doczekać! Do zobaczenia.
CZYTAJ WIĘCEJ1. Posłuchajcie i zatańczcie razem😊 2. Zabawa w gniecenie folii aluminiowej (folii bąbelkowej, bibuły) Cel: stymulacja dotykowa, wydłużanie czasu skupienia uwagi. Sposób realizacji: Wkładamy w dłonie dziecka kawałek folii aluminiowej. Rodzic trzyma dłonie dziecka i wykonuje nimi czynność zgniatania folii. Zwracamy uwagę na skupianiu wzroku dziecka na wykonywanej czynności. Po każdorazowej udanej próbie chwalimy dziecko. W miarę nabywania tej umiejętności przez dziecko wycofujemy podpowiedź manualną. Spodziewany efekt: rozwój sprawności motorycznej dłoni, rozwój poczucia sprawczości – dziecko potrafi zgniatać folię aluminiową. Modyfikacje: porwane kawałki folii bąbelkowej dziecko zgniata w kulki i…
CZYTAJ WIĘCEJNasze przedszkolaki aktywnie uczestniczą w zajęciach gdzie poznają, obserwują i starają się zrozumieć wiele różnych zjawisk w otaczającym ich świecie. Przeprowadzają szereg doświadczeń i eksperymentów.
CZYTAJ WIĘCEJTegoroczna zima przyniosła wiele radości wszystkim dzieciom bo pojawił się tak długo oczekiwany pierwszy śnieg. Dlatego korzystając z jej uroków, odpowiednio przygotowani -postanowiliśmy pobawić się na dworze. Dzieci oddały się „zimowemu szaleństwu”-jeżdżąc na sankach, rzucając śnieżkami, chodząc po śladach ,robiąc aniołki oraz lepiąc bałwana. Śnieg i mróz absolutnie nie przeszkadzał nikomu a do przedszkola wróciliśmy z czerwonymi policzkami i szerokimi uśmiechami. Zabawa była naprawdę wspaniała!
CZYTAJ WIĘCEJMikołaju święty przynieś nam prezenty!
CZYTAJ WIĘCEJKącik dla Rodziców i Dzieci Drodzy rodzice, czas epidemii i kształcenie na odległość nie był dla Was i nie jest zapewne łatwy. Wiemy i rozumiemy ile pracy i zaangażowania wymaga opieka nad Państwa dziećmi…Cieszymy się, że zajęcia z wczesnego wspomagania rozwoju dziecka są aktualnie realizowane w formie stacjonarnej. Chcieliśmy jednak wesprzeć WAS kilkoma propozycjami na długie wspólne popołudnia z Waszymi pociechami. Cele Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dla dziecka: Systematyczne dążenie do poprawy jakości życia dziecka, do zapewnienia mu pełnego radości, pozbawionego napięć dzieciństwa, pomimo występującej niepełnosprawności lub zaburzeń rozwoju. Poprawa…
CZYTAJ WIĘCEJ