Bez kategorii

Wielkanocne warsztaty AAC

31 marca w naszym przedszkolu odbyły się wielkanocne warsztaty z elementami AAC pt.: „Wielkanocne pisanki”. Uczniowie klasy VII c -VIII ZET wraz z przedszkolakami wykonali ozdoby wielkanocne, poznali tradycje i zwyczaje związane ze świętami. Na zajęciach wykorzystano symbole PSC, zdjęcia i przedmioty rzeczywiste. Podczas zajęć uczniowie korzystali z tableta z oprogramowaniem Mówik zakupionym w ramach programu Aktywna Tablica.

CZYTAJ WIĘCEJ
Bez kategorii

Nadeszła pani wiosna…

Warsztaty „Wiosna przyszła do przedszkola- od nasionka do roślinki”. 27 marca w naszym przedszkolu dzieci z grupy Tygryski wraz z klasą IV ZET stworzyły kącik przyrodniczy, w którym zasadziły cebulę dymkę oraz świąteczny owies. Podczas tych zajęć uczestnicy dowiedzieli się jakie są niezbędne warunki do rozwoju roślin i jak należy o nie dbać. Zajęcia te przyniosły dużo radości i satysfakcji z wykonanej pracy.

CZYTAJ WIĘCEJ
Bez kategorii

AAC-owe Koło Fortuny

Nadchodzący magiczny czas świąt to poznawanie nowych smaków, zapachów i dźwięków związanych ze Świętami Bożego Narodzenia za pomocą alternatywnych środków komunikacji. W naszym ośrodku zawitało koło fortuny, którym każdy mógł zakręcić i wylosować zadanie dla siebie. A pani Mikołajka i Elf zadbały o to, aby każdy uczestnik mógł wziąć udział w tej zabawie. i wylosować bardzo ciekawe zadanie dla siebie. Na końcu wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę wspomagając się gestami Makaton.

CZYTAJ WIĘCEJ
Bez kategorii

Dzień Matki

Dzień Matki, to wyjątkowy dzień. Przedszkolaki już w marcu zaczęły swoje przygotowania. Zaczęły od posiania aksamitek. Następnie przyszedł czas na cementowe donice. Dzieci rozrobiły roztwór cementowy w którym namaczały materiały. Następnie tak układały materiał, aby powstały piękne doniczki. Prace wymagały ogromnej cierpliwości, ale tego naszym dzieciom nie brakowało, bo przecież robiły to dla ukochanych mam. Tak powstały piękne prezenty. Kochane mamusie, wszystkiego najlepszego w Dniu Waszego Święta!

CZYTAJ WIĘCEJ
Skip to content