2023/2024

WOJEWÓDZKI TURNIEJ DWA OGNIE

17 października 2023r w sali gimnastycznej naszego Ośrodka, odbył się Wojewódzki Turniej Dwa Ognie Szkół Specjalnych i Ośrodków Szkolno-Wychowawczych Województwa Opolskiego. Uczestnikami turnieju byli uczniowie szkół podstawowych. Rywalizowało ze sobą siedem drużyn z takich miast jak: Namysłów, Nysa, Uszyce, Leśnica, Głogówek, Strzelce Opolskie oraz gospodarz-Kluczbork.

Zawodnicy mieli po 2 zbicia, „matka” 2. Zawody przebiegały w dobrej atmosferze, przestrzegano zasad fair play.
Poziom gier był zróżnicowany. Jednak już na początku zawodów, można było zauważyć pewną przewagę umiejętności zawodników z: Nysy, Kluczborka i Strzelec Opolskich.
I właśnie mecze pomiędzy tymi drużynami zadecydowały o kolejności zajętych najwyższych miejsc w całych zawodach. Rywalizację wygrał zespół z Nysy, II miejsce zajęły Strzelce Opolskie, a drużyna z Kluczborka zajęła III miejsce.

Kolejność miejsc w zawodach przedstawia się następująco:

I miejsce- Zespół Placówek Specjalnych w Nysie

II miejsce- Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Strzelcach Opolskich

III miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Kluczborku

IV miejsce- Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Uszycach

Sędzią głównym zawodów był Marek Nakonieczny, sędzią pomocniczym i trenerem ekipy |
z Kluczborka był Kamil Siudyła.
Na zakończenie zawodów organizatorzy zawodów- Marek Nakonieczny i Kamil Siudyła podsumowali rozgrywki i wręczyli zwycięzcom turnieju pamiątkowe puchary, dyplomy
i piłki siatkowe dla drużyn zajmujących miejsce I, II i III.

Uczestnicy zawodów nawiązali nowe znajomości i z pewnością czekają na kolejną edycję tego turnieju w przyszłym roku.